winey.pl

S. Osvaldo Merlot Veneto IGT 2021

Cantina San Osvaldo Merlot Veneto Indicazione Geografica Tipica, rocznik 2021, w cenie 27,99 PLN za butelkę (0,75 litra) zakupione online w rafa-wino.pl (czerwone wytrawne, szczepy: merlot). Butelkowane w Volpago del Montello  przez Cantina S. Osvaldo MontelviniWłochy.

Pisać warto tylko o takich winach, które coś po sobie zostawiają. Osobliwe wino białe ze szczepu solaris warte było uwagi, bo osobliwe, a i w smaku godne zauważenia, ten zaś merlocik z Wenecji Euganejskiej wart jest wzmianki, bo budzi we mnie wspomnień co niemiara. Otóż kantyna jest z Lison Pramaggiore, a tam kiedyś była wielka moja, chociaż niezrealizowana miłość i wspaniałe wina, które otworzyły przede mną rajski ogród smaków.

Tę flaszkę Święty Oswald butelkował w Volpago del Montello, czyli tam, gdzie co drugi dzień niegdyś bywałem wpatrując w dolinę Piave i w góry gdzieś tam na Północy, za którymi czaiły się (i czają) smoki niezbadanego losu. Z okolic Ponzano Veneto wiozłem świeżo sfermentowane wino w damidżanach 25 litrowych do Polski i piliśmy je potem przy ogniskach w epoce spokojnego szczęścia.

Nie były to wina wielkie, z pewnością jednak szczere i do dzisiaj dobrze wspominane. To samo zresztą powiem i o tej flaszce z tanim merlocikiem, trochę śliwkowym, trochę gęstym glicerynowo, dlatego więc kilka słów jej poświęcam i oby wspomnienia trwały jak najdłużej. Z pewnością po drugiej stronie chmury odnajdę kiedyś moje Lison Pramaggiore i zamknie się wtedy pętla, w której żaden moment nie był przeżyty na darmo.

 

Exit mobile version