winey.pl

Eszterbauer Szekszárdi Házasítás Komám 2016 – Lidl

Wszystkim tym, którzy lubią flaszki z winem pijalnym, bez żadnych fochów, bez chorób wynikających, no właśnie, nie bardzo wiem, z czego, chyba z przedobrzenia (patrz, chociażby znakomity tekst o węgierskiej chorobie – autor W. Bońkowski), no więc hipsterom zadowolonym z życia, szczególnie o piątej rano, kiedy to ptaki nie są jeszcze zmęczone upałem, a żabom w stawie chce się wrzeszczeć, polecam kupaż z Szekszárdu, który w spożytej przeze mnie flaszce zadziwił lekkością swoją i prawie prowansalską radością.

Kupaż firmowany i butelkowany przez Eszterbauera Jánosza to cabernet sauvignon, cabernet franc, merlot, kékfrankos, zweigelt. Szlifowanie i satynowanie kształtów dało napój soczysty, lekki, bez zbytecznych tanin i drewna, bardzo pijalny (oczywiście w mojej flaszce). Butelka jest tutaj słowem zbyt pompatycznym. Bardzo sympatyczna węgierska niespodzianka. O roczniku 2013 też sympatycznie napisano tutaj. Tam jednak była kadarka, teraz jest zweigelt.

Eszterbauer Szekszárdi Házasítás Komám, rocznik 2016, w cenie 19,99 PLN za butelkę (0,75), zakupione w markecie Lidl w Grajewie, (czerwone wytrawne, szczepy: cabernet sauvignon, cabernet franc, merlot, kékfrankos, zweigelt). Butelkowane przez Eszterbauer Kft. Węgry. Ta butelka dostaje ode mnie 88 punktów.

Exit mobile version